Ako sme vyberali dodávateľa filamentov

Publikoval Silvia Al Hafoudh

Po dlhom vyberaní a skúšaní sme zaradili do ponuky aj filamenty. S radosťou predstavujeme spoločnosť Formfutura. O tom, že ich prioritou je vyrábať prvotriedny materiál pre 3D tlač podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov, sme sa aj sami presvedčili.

Vyskúšali sme klasické PLA, EasyFil™ Light Blue v kombinácií s farbou Magenta, ktorého výzvou bola zatial najtenšia hrúbka vrstvy akou sme kedy skúšali tlačiť, 0,1mm. Filament ani naša tlačiareň nesklamali. Sami sme boli prekvapený z vynikajúceho výsledku.

PLA magenta and blue

PLA magenta and blue

Pevný výtlačok, jemné línie a pekné, jasné farby nám napovedali, že sme našli tú správnu značku produktu. Filament, za ktorý sa nebudeme hambiť a s hrdosťou ho ponúkneme našim zákazníkom.

V tomto presvedčení nás len utvrdil pozitívny vzťah spoločnosti formfutura k inováciám. Tak sme sa pustili aj do skúšania kreatívnych filamentov z ich širokej ponuky. Jedným z prvých bol EasyCork™ Light, s 30% podielom korku.

EasyCork light

Výtlačok hovorí sám za seba. Tlačili sme pri teplote 240° s hrúbkou vrstvy 0,2mm. 

Podobný pozitívny dojem z výsledného produktu sme pocítili aj pri drevenom, EasyWood™ filamente vo farbe cédrového dreva. Obsah dreveného prachu je 40%. Tlač prebiehala taktiež bez komplikácií s vrstvou 0,3mm pri teplote 230°C.

EasyWood - cédrové drevo

Trocha viac nám dal zabrať filament StoneFil™ s granitovou farbou. Kamenná struna bola pomerne krehká. Prvý krát sa nám zlomila počas tlače, drúhý krát v rukách. Materiál s 50 percentným obsahom kamenného prachu v PLA si vyžaduje naozaj jemnú manipuláciu. Výsledok však stojí za to! Vyskúšali sme si aj opracovanie brúsením, čo posilnilo kamenný efekt.

Easy stone

Filament HDglass™, priehľadný PETG vo farebnom spracovaní See Through Red - priehľadná červená nás veľmi príjemne prekvapil svojim výsledkom.  

 

Všetko toto nás presvedčilo o tom, že sme vybrali správne. Formfutura je spoločnosť ktorá robí veci z presvedčenia že 3D tlač prináša revolúciu v mnohých odvetviach a celkovo mení výrobný proces a logistiku priemyslu. Táto viera ich ženie vpred v inováciách a neustálom zlepšovaní kvality ich materiálov. Preto sme veľmi hrdý na to že práve materiál od spoločnosti Formfutura nájdete aj v našom eshope.


Zdieľať tento článok← Staršie príspevky Novšie príspevky →